Inov-8 RoadClaw 275: Seznamte se!

roadclaw 275

Britská značka Inov-8, u nás známá především vyznavačům trailového běhání, přichází tentokrát se silniční objemovkou RoadClaw 275. Tímto modelem se chce Inov-8 prosadit na dost našlapaném trhu tréninkových silničních bot určených pro širokou veřejnost.

roadclaw 275

Číslo 275 v označení modelu, jak jsme u Inov-8 zvyklí, udává hmotnost ve velikosti UK8. Hmotností 275g v kategorii objemových silniček patří RoadClaw rozhodně mezi nejlehčí. Model je vyráběn na kopytě Standard, což je u Inov8 to širší. Příčná klenba a prsty mají dostatek prostoru, to je nejen velmi příjemné, ale hlavně chodidlo může přirozeně pracovat. Na svršku je minimum šití, materiál je pevnější a silnější, poskytne tak lepší tepelný komfort i během zimy. Tradičně měkký opatek se lépe přizpůsobí chodidlům.

roadclaw 275
Inov8 roadclaw 275

Mezipodešev z materiálu POWERFLOW zajišťuje měkký došlap a efektivní přenos energie na podložku. Výška v patě je 24mm a ve špičce 18mm, což u Inov-8 řadí Roadclaw mezi modely s větší mírou tlumení. Sklon pata/špička 8mm je pak šetrnější pro lýtka a achilovky a předurčuje tento model i pro větší kilometráž.

roadclaw 275

Podešev je relativně hrubá a strukturovaná, zaručuje tedy dobrý grip i na ne úplně pevném podkladu.

Na podešvi je k přečtení několik nápisů, které označují různé konstrukční vychytávky.

Pod patou najdete Terradapter, což značí jednak odolnější směs gumy právě pod patou pro delší životnost a mimo to i upravenou geometrii podešve pro hladší přechod z dopadové fáze do odrazové v případě, že běháte přes patu.

Další písmenka na podešvi TriC označují typ podešve co do materiálu. Jedná se o TriCoumpound podešev, tedy ze tří druhů různě tvrdých směsí, od nejměkčí (žlutá barva) pro dobrou přilnavost a grip při odrazu po dvě tvrdší (tmavě modrou a černou) pro dlouhou životnost na nejvíce exponovaných částech.

Dynamic Fascia Band je další označení na podešvi. Je to patentovaná konstrukční technologie, která kopíruje šlachu v chodidle (plantární fascii) a při každém kroku přispívá k větší efektivitě odrazu.

A konečně Meta-flex, což je předtvarovaná drážka napříč podrážkou pod přednožím, která usnadňuje ohyb boty, tak aby přechod do odrazu byl co nejhladší a přirozený.

Inov-8 RoadClaw 275 se zdá být velmi zajímavou botou s velkorysým tlumením, ale stále nízkou hmotností. Nepřekypuje technologickými prvky, které by se snažily ovlivňovat chodidlo, ale nechává právě dost prostoru pro jeho přirozenou práci. Pokud tedy hledáte pohodlnou a lehkou treninkovou botu na silnici, pak Inov-8 RoadClaw 275 může být dobrá volba.

Vyzkoušet si ji můžete v naší běžecké prodejně Sportea Kolín. Doporučená prodejní cena je 3.590,-Kč, u nás nyní zaváděcí cena do konce roku 2.999,-Kč.

Autor: Tomáš Olša, Sportea Kolín